Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-11-13 16:14:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comb


مدیریت بحران زلزله به دو بخش تقسیم می شود اقدامات قبل از وقوع زلزله و اقدامات بعد از آن. فعالیت هایی مثل آماده کردن کیف کمک های اولیه،‌آموزش ها و مانور های زلزله همه جزو کار هایی هستند که قبل از رخ دادن زمین لرزه انجام می دهیم و تا حد زیادی آمادگی ما را برای مواجهه با شرایط زلزله بالا می برد. اما مشکل اینجاست که انجام همه این کار ها از توانایی ما خارج است و نیازمند استفاده از دستگاه هایی هوشمند هستیم.

کابین های هوشمند هم  لرزش را تشخیص می دهند و قابلیت تنظیم تشخیص ریشتر را دارند. کابین هوشمند بهترین مکان برای پناه گرفتن است چرا که هم نزدیک ترین مکان امن در نزدیکی شما است و هم قابلیت های فوق العاده ای را دارد که در این مقاله و مقاله بعدی کاملا برایتان توضیح خواهیم داد.

این کابین ها مجهز به باکس ذخیره آبو غذا،‌باکس نگه داری مدارک،‌کپسول آتش نشانی کوچک،‌صندلی تاشو دیواری برای نشستن، لاستیک های لرزه گیر و … می باشد.

در صورتی که هر یک از سنسور های کابین لرزشی بیش از میزان تعیین شده،‌تشخیص بدهند،‌به سرعت شیر اصلی گاز ساختمان را قطع می کنند،‌ آژیر به صدا در می آید و سیستم تهویه کابین فورا شروع به کار می کند. یکی از حوادثی که بعد از وقوع زلزله رخ می دهد نشت گاز و در نتیجه آن،‌مسمومیت و یا انفجار است که بعضا تلفات بیشتری نسبت به زلزله دارد.

اقدامات کابین به همینجا ختم نمی شود و پیامی به مراکز امداد رسانی ارسال می کند. این پیام حاوی حیاتی ترین اطلاعات شما است. اطلاعاتی مثل نوع حادثه،‌ آدرس دقیق شما و‌ داده های پزشکی شما و خانواده تان.

در کوچک ترین ابعاد کابین که با مشخصات ۱۰۰ سانتی متر طول و ۱۰۰ سانتی متر عرض و ۲۱۰ سانتی متر ارتفاع می باشد. این کابین نسبت به تعداد نفرات ساخته می شود و ۴ نفر بصورت ایستاده می توانند در آن پناه بگیرند.

این کابین ها مجهز به پنل خورشیدی هستند تا درصرت قطعی برق،‌ سیستم تهویه و سیستم مکان یاب آن از کار نیفتد. این دستگاه بطور پیش فرض تا ۷۲ ساعت شارژ دارد که شما را از استفاده موبایل و دستگاه های برقی دیگر بی نیاز می کند. دکمه هایی در آن تعبیه شده تا از طریق ارسال امواج فرکانس،‌پیام هایی ضروری را به مراکز امداد رسانی ارسال کند.

کابین های هوشمند و کاربردهایش؛ این چیزی بود که درباره آن گفتیم. امید واریم که شما را با این تکنولوژی به خوبی آشنا کرده باشیم.

اخبارزلزله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *