کابین ضد زلزله

گواهی ثبت اختراع کابین نجات یا کابین ضد زلزله

گواهی ثبت اختراع کابین نجات یا کابین ضد زلزله

کابین ضد زلزله یکی از اختراعات مهندس علی دژکانی است که دارای گواهی ثبت اختراع از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

این کابین که کابین نجات هم خوانده می شود دارای سازه ای فلزی است که ساختاری بسیار مقاوم در برابر آوار دارد و می تواند در مواقع اضطراری مانند زلزله و سقوط آوار، جان افراد را حفظ نماید.

در داخل کابین، کپسول اکسیژن، کنسرو مواد غذایی، آب و … برای ادامه حیات حداقل ۴ نفر-بسته به ظرفیت اولیه کابین- در شرایط اضطراری و به مدت ۱۰ روز وجود دارد.

کابین ضدزلزله با ظرفیت های متفاوت ۴، ۶، ۸ و ۱۰ نفره ساخته می شود که البته با توجه به سفارش های خاص، امکان افزایش این ظرفیت وجود دارد؛ ابعاد کابین های ۴ نفره که متداول ترین نوع کابین های فعلی است، ۱۱۰*۱۱۰*۲۱۰ است.

کیت هوشمند کابین ضد زلزله

کابین ضدزلزله یا کابین نجات با استفاده از یک باطری خورشیدی، برق تولید می نماید و دارای یک پنل یک فرستنده و گیرنده است. سنسور گیرنده مربوط به زمان شروع زلزله است که به سرعت و پس از دریافت لرزش ها، آژیر کابین به صدا در می آید و چراغ های آن روشن می شوند تا در صورت قطع برق، امکان مشاهده کابین وجود داشته باشد.

سنسورهای کیت بسیار حساس هستند و قابلیت تنظیم روی ریشترهای مورد نظر را دارند. همچنین در صورت نشت گاز، کیت هوشمند به سرعت اقدام به قطع جریان اصلی گاز ساختمان می نماید.

فرستنده کیت هوشمند توانایی ارسال امواج تا شعاع ۳ کیلومتر را از طریق امواج رادیو فرکانسی -بدون نیاز به اینترنت- و اطلاع رسانی به امدادگران را داراست.

کابین ضد زلزله از بخش های اصلی زیر تشکیل شده است:

  • سیستم تهویه هوا
  • آژیر خطر
  • سیستم روشنایی
  • دستگیره و صندلی تاشو
  • و لاستیک لرزه گیر

با استفاده از کابین ضدزلزله شما می توانید از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب های زلزله در امان بمانید.

مشترکین می توانند با استفاده از اپلیکیشن اندروئید و IOS ارائه شده از سوی شرکت، در هنگام زلزله پیام های لازم را مخابره نمایند.