کشور ایران زلزله های متعددی را به خود دیده است. از زلزله بم و زلزله رودبار گرفته تا زلزله کرمانشاه و زمین لرزه دماوند.بعد از پایان زلزله  این مدیریت بحران است که در اولویت قرار دارد. اگر از زیر آوار، جان سالم به در ببریم وارد مرحله ای می شویم که آن تامین نیاز ها برای بقا است. تخریب ساختمان ها موجب کند شدن امداد رسانی می شود. برای اینکه این موضوع برای شما بهتر جا بیفتد، حادثه پلاسکو را بخاطر بیاورید که بعد از تخریب ساختمان، مراحل نجات و آوار برداری چندین روز به طول انجامید. حال این نمونه تخریب ساختمانی در مقیاسی بزرگ تر و در شهر تهران تصور کنید. پس صرف زنده ماندن بعد از زلزله به معنی جان سالم به در بردن نیست.

از تمامی این اتفاقات یک درس می توان گرفت،‌آن هم این است که باخبر شدن از زلزله حتی چند ثانیه زودتر از آن می تواند جلوی بسیاری از اتفاقات  ناگوار را را بگیرد.

هوشمند سازی همیشه کار را برای انسان راحت تر می کند؛ ‌تلفن های هوشمند،‌ تلویزیون هوشمند،‌یخچال هوشمند و… . اما هوشمند سازی برای مواجهه با زمین لرزه یک مزیت خیلی بزرگ تر دارد و آن،‌نجات جان انسان است. امروزه پنل های هوشمند و کابین های هوشمند امید های بسیاری را زنده کرده اند تا بتوان آسیب های ناشی از زلزله را کاهش داد.

سنسور های هوشمند ضد زلزله می توانند تا ۴۰ ثانیه زودتر متوجه وقوع زلزله بشوند و اولین اقدامات ایمنی برای ساختمان را بطور خودکار انجام دهند. در مقاله بعدی بطور مفصل درباره ویژگی های فوق العاده این پنل ها خواهیم گفت.

گاهی اوقات عبور کامیون ها یا هواپیما باعث لرزش ساختمان می شود در این مواقع چشم ما به لوستر دوخته می شود و معیار وقوع زلزله را لرزش آن می دانیم. سنسور های هوشمند با دریافت فرکانس لرزش های زیرزمینی متوجه وقوع زلزله می شود و بابت هر لرزشی ،‌آژیر به صدا در نمی آید.

ثانیه هایی حیاتی که به شما فرصت می دهد یا ساختمان را ترک کنید یا در کابین هوشمند پناه بگیرید. نصب آسان این پنل ها و کاربری راحت آن باعث می شود استفاده از پنل هوشمند،‌ برای همه سهولت داشته باشد.

در مطالب بعدی بیشتر درباره مزایای این پنل هوشمند خواهیم گفت.

اخبارزلزله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *